Jak grillować doskonałą kiełbasę

      No Comments on Jak grillować doskonałą kiełbasę
kiełbasę

Uwielbiam kiełbaski i ich grillowanie musi być jednym z najlepszych sposobów ich przyrządzania, ale tak często byłem na przyjęciu z grilla i znalazłem absolutną kulinarną katastrofę na granicy ryzyka dla zdrowia

Zdejmijmy jedną rzecz, zanim pójdziemy dalej i to tylko dlatego, że urządzasz grilla, to nie znaczy, że musisz podawać kiepskiej jakości kiełbaski. Wiele razy słyszałem, jak przyjaciele mówią: “Kupiłem tanie kiełbaski, bo i tak je spalimy”. Nie akceptuj nieuchronności tego, jeśli kupisz złej jakości, będą one pełne tłuszczu, które będą pluć i powodować wybuchy wybuchu kończące się ofiarą całopalną. Istnieje alternatywny sposób.

Przyjmij wyzwanie, możesz przygotować smaczną kiełbasę na grillu i, aby było ci łatwiej, musisz zacząć od dobrej jakości kiełbasy. Na pewno jedną z podstaw jakiejkolwiek kiełbasy jest tłuszcz, a proces gotowania skutecznie zagotowuje zawartość tłuszczu, więc zawsze będzie trochę plucia tłuszczu, ale Twoim zadaniem jest to poradzić.

Co sprawia, że ​​dobrze ugotowana kiełbasa? Dla mnie to: –

Chrupiąca konsystencja na skórze
Lekka karmelizacja w celu osłodzenia smaku mięsa
Soczyste mięso wilgotne w środku
Jedną z metod gotowania, o których słyszałem, jest wstępne ugotowanie kiełbasy w wodzie, aby pomóc w rozproszeniu tłuszczu, aby podczas grillowania nie było tak dużo tłuszczu (i tak spalić kiełbasę), ale nie podoba mi się to, ponieważ oznacza to mniej czasu grill, aby uzyskać chrupiącą karmelizowaną skórę, która dodaje tyle smaku. Może jeśli jesteś nowicjuszem, warto mieć pop, ale oto mój przewodnik, jak ugotować najlepszą kiełbasę.

Jeśli używasz węgla drzewnego, bądź cierpliwy. Potrzebujesz szaro-białych węgli, które są dobrze zagłębione. Jeśli na węglu pojawi się ślad czerni, będziesz podatny na wybuchy. Jeśli gotujesz wiele rzeczy, połóż kiełbasy na końcu, gdy wszystko zacznie maleć. Jeśli masz grill gazowy, wtedy kiełbaski powinny być ugotowane na niskim poziomie, w rzeczywistości słabe światło pod palącą się płytką to doskonały sposób.

Nie kłuć kiełbasy. Cała concept polega na tym, aby mięso gotowało się w tłuszczu, a jeśli kłułeś kiełbasę, tłuszcz po prostu się skończył, a mięso wyschło – nie wspominając już o tym, że zapraszasz tłuszcz do ognia i zachęcasz do dalszej flary ups i całopalenia.

Ugotuj kiełbaski jako pojedyncze jednostki, dzięki czemu łatwiej je obsłużyć i możesz mieć pewność, że gotują ze wszystkich stron. Może się wydawać, że łatwiej jest użyć kosza, abyś mógł obrócić więcej kiełbasek na raz, ale wolę, żebyś nie gotował kiełbasy “na górze i na dole” i myślę, że tęsknisz za nadarzającą się skórką i łatwiej jest podawać kiełbasę, która wydaje się dobrze zrobiona na powierzchni, ale jest niedogotowana w środku pieczatki Warszawa.

Aby uniknąć niedogotowanej kiełbasy, możesz oczywiście użyć sondy temperatury, na ogół szukasz wewnętrznej temperatury 165 ° F, aby wziąć pod uwagę gotowaną kiełbasę.

Nie ustawiaj kiełbas w sposób ciągły. Daj im zmienić gotować, przybrać kolor i karmelizować po każdej stronie. Pomimo tego, że kiełbasa jest okrągła w przekroju, zazwyczaj patrzę na kiełbasę mającą cztery boki i gotuję odpowiednio. Czasem jednak trudno jest gotować na wszystkich czterech stronach, ponieważ kiełbasa jest szczególnie wygięta. Najlepszym sposobem na wyprostowanie kiełbasy jest użycie ciepła, więc najpierw umieść kiełbasę na grillu z krzywizną zewnętrzną bezpośrednio nad ciepłem, skóra i mięso po tej stronie kiełbasy skurczą się i wyprostuje.

Usłyszałem, jak jeden dżentelmen mówi o smażeniu kiełbasy i poleca umieszczenie kiełbasy na patelni na bardzo małym ogniu i gotowanie powoli przez dwie godziny. Chociaż nie polecam tego czasu na grilla, mam nadzieję, że podkreśla on, że niska i wolna droga jest do zrobienia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *